Pro potisk našich triček využíváme výhradně technologii sítotisku. 

Sítotisk je nejstarší technologie potisku běžně používaná v současné době. Pro potisk textilu se nejprve vyrobí sítotisková šablona. Jednotlivé barvy se následně přenesou přes šablonu na textil. Následnou tepelnou fixací se barva vytvrdí na látce.   

Technologie sítotisk je více vhodná pro jednoduché motivy složené z několika barev. V našem případě maximálně čtyři. Na výběr je několik barev a domícháním je možné získat další odstíny. Tisknout je také možné rastr, což je rozebrání fotografie na malinkaté tečky. Představte si rastr jako fotografii v tradičních novinách. Podle hustoty teček je odstín barvy tmavší nebo světlejší. Dosáhnout se tímto dá i reálné fotografie, což však vyžaduje pečlivější práci a zručnost tiskaře. 

Jedná se o tak zvaný přímý potisk textilu. Barvy naneseme přímo na textil, do jehož vláken se vsáknou. Potisk je příjemný na nošení a má stabilní životnost. Pro potisk využíváme kvalitní barvy italského výrobce. 

Čím se liší potisk sítotiskem od ostatních technologií?

Možností potisku textilu je mnoho. Každý je vhodný pro jiný motiv a náklad. Pokusíme se vytvořit představu:

 • sítotisk - textil je potištěný přes připravenou šablonu (mechanický/ruční)
  vhodné pro jednoduchou grafiku, střední a vysoké náklady
 • digitální tisk - textil je potištění tiskárnou (mechanický)
  vhodné pro jakoukoliv grafiku, kusové a malé náklady
 • flex (řezaná) - motiv vyřazaný do textilní folie je natištěný na textil (ruční)
  vhodné pro nejjednoduší grafiku, kusové a malé náklady
 • transfer - připravený motiv jinou technologií je z přenosného media natištěný na textil (ruční)
  grafické možností podle technologie přípravy, malé a střední náklady

Jak dlouho potisk vydrží?

Pro samotný potisk používáme vyzkoušené barvy italského výrobce. Máme odzkoušenou dlouholetou výdrž potisku při dodržení pokynů pro údržbu. Při častém praní začne může dojít k rychlejší degradaci motivu. Ruku v ruce jde tento efekt spolu se sepráním samotného textilu.

Proč je potisk jednoho trička dražší než potisk většího nákladu?

U potisku sítotiskem je nejnáročnější příprava tisku. Proto vychází potisk jednoho trička draho. U potisku více kusů jednotlivý potisk cenově rapidně klesá.

Pro potisk sítotiskem je potřeba nejprve vyrobit "sítotiskovou šablonu". Díky jedné šabloně potom potiskneme více triček najednou. Matematicky bystrým čtenářům je tedy zřejmé, že náklady na výrobu jedné šablony jsou rozpočítány do ceny jednotlivých potisků triček.
Představte si, že jedete automobilem. Pokud pojedete sami, zaplatíte veškeré pohonné hmoty. Pojede-li vás v automobilu více, podělíte se o náklady podle počtu cestujících.

Ti ještě bystřejší si již spočítali, že pokud nechají potisknout trička pro celou bandu vyjde je jedno tričko za hubičku.

Sítotisk nemá žádné tlačítko spustit. Sítotisk dělají lidé.


Ukázky potisku pravidelně doplňujeme na náš FACEBOOK a INSTAGRAM.