Dnes už ani nevím, jak tato vášeň vypukla. S jistotou si pamatuji proč. Nikdy jsem nebyl spokojený s nabídkou triček v obchodech. Sice nebyl problém koupit si tričko s obrázkem, který se mi líbil. Nepříjemné mi bylo když jsem se ve společnosti setkal s několika cizími lidmi ve stejném oblečení, které jsem si v obchodu vyhlédl já.

Příběh značky Shirty Smile se začal psát někdy v roce 2014

Hledal jsem cestu, jak dostat vlastní motiv na trika. Zkoumal jsem různé technologie a chtěl co nejlepší kvalitu za tu nejnižší cenu. Což se mi v malém nákladu, který jsem potřeboval u mnoha firem nepodařilo. Zlom v hledání nastal až po letech. Po tom, co jsem se profesně setkal se sítotiskem. 

S dlouholetým zájmem o grafiku jsem nastoupil do tiskové výroby. Jedním způsobem potisku předmětů se pro mě stal sítotisk. Mistrem se mi stal kolega s dlouholetou praxí. Dozvěděl jsem se od něj všechny taje sítotisku. S řemeslem mě dopodrobna seznámil a otevřel mi dveře k dalším zkušenostem. Nebylo těžké postupně pochopit, jak celý proces funguje. Na internetu jsem sledoval praktické ukázky. Pak přišel další milník. Koupil jsem si barvu na textil a s tím co jsem měl k dispozici potisknul první triko. 

První triko se mi povedlo. To mi vlilo do žil chuť pokračovat dále a překonávat i následné neúspěchy. Zkouškami nastavení grafických vzorů mi zbylo hodně triček “nadoma”. Každé další povedené tričko mě poslalo o stupínek výše až do doby, kdy jsem se rozhodl mé umění nabídnout ostatním - tedy i Vám. Nakoupil jsem síta, barvy, chemii, stroje a vybudoval malou sítotiskovou dílnu. 

Paralelně s mojí cestou k umění sítotisku vznikala také značka Shirty Smile. Její doslovný překlad snad ani neexistuje. Původně jsem dospěl ke slovu shirty - “naštvaný”. Naštvaný na to, že nemohu najít originální trika, která by mě zaujala. Slovo ne málo podobné anglickému překladu slova triko – T-shirt. Nebo možná polsky košile. Jenomže přezdívku Shirty v té době používal jiný grafik, který se věnoval tomu samému. Přišlo doplnění o slovo Smile. Snad proto, že smajlík se prapůvodně stal oblíbeným také díky umístění na triku.
Samotné logo Shirty Smile spatřilo světlosvěta v dubnu 2021. Od té doby jsem začal tuto značku používat.

Zrodila se značka Shirty Smile, která je tu nyní také pro Vás. Pokud chcete vystoupit z řady a chlubit se vlastním tričkem. Značkou Shirty Smile se může chlubit vše, co je originální. Vše co je dobré podle Vás bez ohledu na to, co si myslí ostatní. 

Motivy na trika navrhuji vždy tak, abych je sám chtěl nosit. Snažím se vycházet ze svých představ i zálib. Několik motivů vychází přímo z autorských fotografií. Další motivy zobrazují ikony z popkultur, které jsou mi blízké. Vždy se snažím být originální, ale nevylučuji, že se můžu ve svém nápadu s někým shodnout.
Rovněž tisknu také zakázky. Snažím se nabízet vlastní přístup, aby na zakázkovém potisku byl znatelný otisk značky Shirty Smile. A když to tak není, tak se s tím nechlubím :)

Honza Suk - zakladatel a tvůrce Shirty Smile